Laden...

Arnhemmers cel in voor mishandeling

Dit is een afdruk van een pagina op Rechtspraak.nl. Kijk voor de meest actuele informatie op Rechtspraak.nl (http://www.rechtspraak.nl). Deze pagina is geprint op 01-01-1970.

Skip Navigation LinksRechtbank Gelderland > Nieuws > Arnhemmers cel in voor mishandeling
Arnhem, 16 mei 2025

De rechtbank veroordeelt een 34-jarige man uit Arnhem voor mishandeling tot een gevangenisstraf van 11 maanden waarvan 6 maanden voorwaardelijk. Zijn 23-jarige vriend uit Arnhem krijgt voor dezelfde mishandeling, een vernieling en een diefstal een celstraf van 12 maanden waarvan 6 maanden voorwaardelijk.

De 34-jarige Arnhemmer kreeg op 24 januari 2025 ruzie met een vrouw terwijl hij onder invloed was van meerdere soorten drugs. Hij had in ieder geval benzodiazepinen en GHB gebruikt. Hij stuurde de vrouw in de avond en nacht meerdere WhatsApp-berichten en belde haar verschillende keren. Tijdens één van de gesprekken nam een vriend van de vrouw de telefoon van haar over.  Die vriend – het latere slachtoffer - gaf aan dat de vrouw wel wilde praten, maar dat het beter was dit later te doen. Er was drank in het spel en het was al laat. Dit gesprek was voor de 34-jarige man de reden om samen met zijn 23-jarige vriend richting de woning van de vrouw te rijden. De vrouw is een ex-partner van de beide mannen. Op 25 januari 2025 in de middag kwamen het duo aan bij de woning van de vrouw. Daar gooide de 23-jarige man een bloempot door de voordeur van de woning. Daarna stormden de mannen de woning in. Binnen sloegen en schopten ze het slachtoffer meerdere malen op het hoofd en lichaam. De 23-jarige man pakte de telefoon van het slachtoffer en nam deze mee. De politie hield de 34-jarige man later die dag aan, zijn 23-jarige vriend werd op 31 januari 2025 aangehouden.    

De officier van justitie verweet het duo dat zij zich schuldig hadden gemaakt aan poging tot zware mishandeling. Volgens de officier van justitie was het slachtoffer met een drankfles geslagen en met zijn gezicht in glasscherven is geduwd.

De rechtbank oordeelt – anders dan de officier van justitie – dat de mannen moeten worden vrijgesproken van het slaan met een fles en het duwen van het gezicht in de glasscherven. Volgens de rechtbank namen zij niet bewust het risico op het ontstaan van zwaar lichamelijk letsel, omdat niet duidelijk is geworden met welke kracht en op welke plek op het hoofd de man en zijn vriend het slachtoffer hebben geslagen en geschopt. Daarom veroordeelt de rechtbank de Arnhemmers voor mishandeling en niet voor een poging tot zware mishandeling.

Bijzondere voorwaarden

Voor het voorwaardelijke strafdeel - dat aan de beide mannen is opgelegd - geldt een proeftijd van twee jaar en hieraan zijn bijzondere voorwaarden verbonden. Van deze voorwaarden maken onder meer een meldplicht, behandeling en begeleid/beschermd wonen deel uit. Daarnaast legt de rechtbank een contactverbod op met het slachtoffer en met hun gezamenlijke ex-partner. Die voorwaarden gaan direct in.

Tot slot moeten de mannen samen een schadevergoeding van ruim 3.100 euro betalen aan het slachtoffer. 

Uitspraken