Volgens adviezen van een psychiater en een psycholoog lijdt de hoofdverdachte aan een antisociale persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekken. Volgens het hof is aannemelijk dat deze persoonlijkheidsstoornis van invloed was op het handelen van de hoofdverdachte en is hij verminderd toerekeningsvatbaar. De deskundigen oordelen ook dat zonder behandeling het gevaar op herhaling groot is, terwijl behandeling langdurig en intensief zal moeten zijn, aldus de adviezen. Het hof sluit zich hierbij aan en legt daarom naast een lange gevangenisstraf ook tbs met dwangverpleging op.
Het hof heeft een belangenafweging gemaakt in verband met de duur van de gevangenisstraf in relatie tot de termijn waarop de behandeling kan starten. Een kortere gevangenisstraf vindt het hof echter niet mogelijk, gezien de ernst van de gepleegde feiten.
De rechtbank legde eerder een gevangenisstraf van 24 jaar en tbs met dwangverpleging op. Anders dan het hof kwam de rechtbank niet tot een verminderde toerekenbaarheid.