Voor dit soort vechtpartijen wordt vaak een werkstraf opgelegd. In dit geval doet de rechtbank dat niet en houdt rekening met bepaalde omstandigheden. Zo hadden de slachtoffers een aandeel in - de escalatie van - het geweld. De slachtoffers gingen verhaal halen en zochten daarmee de confrontatie op. Daarnaast is het letsel bij de slachtoffers beperkt gebleven.
De rechtbank houdt ook rekening met het tijdsverloop in deze zaak. Het is zeer belangrijk dat dat deze zaken snel voor de rechter worden gebracht en dat is in deze zaak niet gebeurd. Bovendien zijn de 6 mannen veel te lang in onzekerheid gebleven over de afloop van hun strafzaak.
Tot slot houdt de rechtbank bij het bepalen van de hoogte van de straffen rekening met de straf zoals onlangs is opgelegd aan de 7e man.