Op de bewuste dag kwamen twee mannen vermomd als postbezorger aan de deur van de woning in Nieuw-Vennep. Nadat het slachtoffer haar voordeur opende, werd zij op de grond geduwd. Direct werd duidelijk dat de overvallers op zoek waren naar de Rolex van het slachtoffer en werd zij onder bedreiging met een groot keukenmes gedwongen haar Rolex met het echtheidscertificaat af te geven. Vervolgens zocht een van de twee overvallers naar meer waardevolle goederen in de woning. De handen van het slachtoffer werden vastgebonden met het snoer van haar föhn. Naast de Rolex werd ook de Nintendo Switch meegenomen.
Uit onderzoek is gebleken dat het telefoonnummer van de verdachte rond de tijd van de overval gebruikmaakte van een zendmast in Nieuw-Vennep en dat hij via zijn telefoon contact had met de vriendin van een van de medeverdachten in Hoofddorp. Hij stuurde kort na het tijdstip van de overval een bericht dat hij naar haar onderweg was. Diezelfde nacht, 4,5 uur na de overval, is op het woonadres in Hoofddorp van die vriendin een account aangemaakt op de gestolen Nintendo Switch.
Op 26 juli bleek de Nintendo te zijn aangesloten in een woning in Amsterdam Noord. Enkele maanden later ging de politie daar langs om de Nintendo in beslag te nemen. Terwijl de politie ter plaatse was, belde de bewoner de medeverdachte over de Nintendo die zij van hem gekocht had. Deze medeverdachte belde direct daarna de verdachte in paniek op. Uit de telefoon van de medeverdachte blijkt dat hij in de uren na dit gesprek op internet heeft opgezocht hoe een Switch-account gewist kan worden en hoelang je moet zitten voor een woningoverval.