De verdachte reed in het donker richting de slecht verlichte kruising van de Zuidervaart en de Boekelerweg in Zuidschermer. Hij heeft de van rechts komende fietser niet gezien en geen voorrang gegeven, waardoor hij met zijn auto in botsing kwam met de fiets. Bij het onderzoek naar de toedracht van het ongeluk is niet gebleken dat de verdachte harder had gereden dan de maximumsnelheid. De verdachte was onder invloed van cannabis, maar uit het onderzoek is niet naar voren gekomen dat het gebruik van cannabis het ongeluk heeft veroorzaakt.
Volgens de officier van justitie heeft de verdachte de wegenverkeerswet overtreden omdat hij geen snelheid minderde om het donkere kruispunt goed te kunnen overzien en hij geen voorrang heeft verleend. Ook wordt hem ten laste gelegd dat hij de auto bestuurde onder invloed van cannabis. Daarover verklaarde de verdachte dat hij de avond daarvoor een joint had gerookt, zoals hij elke avond doet voor het slapen.
De vader van de overleden fietser zei in de rechtbank dat hij hoopt dat er lessen worden getrokken uit het ongeluk, en dat deze kruising en andere gevaarlijke kruisingen worden aangepast om de verkeersveiligheid te vergroten. De verdachte heeft verklaard na het ongeluk niet meer te hebben gereden en heeft ook geen rijbewijs meer. Hij heeft enorme spijt van het ongeluk.