Laden...

Evaluatie NRC-Togacolumn over diversiteit: Bent u niet wit en wilt u rechter worden?

Dit is een afdruk van een pagina op Rechtspraak.nl. Kijk voor de meest actuele informatie op Rechtspraak.nl (http://www.rechtspraak.nl). Deze pagina is geprint op 01-01-1970.

Skip Navigation LinksRechtbank Rotterdam > Nieuws > Evaluatie NRC-Togacolumn over diversiteit: Bent u niet wit en wilt u rechter worden?
Rotterdam, 06 februari 2019

De Togacolumn van rechter Jacco Janssen in NRC Handelsblad van 13 november 2018 had tot doel kandidaten met een niet-westerse migratieachtergrond aan te moedigen naar een baan in de Rechtspraak te solliciteren en bij geschiktheid te werven. De Rechtspraak streeft naar een medewerkersbestand dat een afspiegeling vormt van de samenstelling van de maatschappij.

Reacties

Op de column: ‘Bent u niet wit en wilt u rechter worden? Ik wijs de weg’ hebben 44 personen uit de beoogde groep gereageerd. Van de kandidaten was een groot deel student. Vrijwel alle reacties waren positief. Eén persoon beschreef een teleurstellende ervaring met de Rechtspraak. Daarnaast lieten collega’s en onbekenden weten enthousiast te zijn over de oproep in de column.

Persoonlijk

Iedereen die reageerde, ontving per mail een persoonlijke reactie van Jacco Janssen. Daarin wees hij op de landelijke vacaturesite van de Rechtspraak en/of de landelijke procedure om rechters te werven.
Aan de kandidaten is gevraagd te melden wanneer ze daadwerkelijk (open) gingen solliciteren of gebruik gingen maken van de landelijke procedure voor het werven van rechters. Vervolgens werd intern bij de rechtbank Rotterdam de reguliere sollicitatieprocedure in gang gezet. In andere gevallen informeerde de Rotterdamse P&O-afdeling P&O-collega’s van andere rechtbanken, hoven en de Landelijke selectiecommissie rechters zodat ze wisten dat de kandidaat had gesolliciteerd naar aanleiding van de oproep in de column. Zoals in de column was te lezen, betekende reageren op de oproep geen voorkeursbehandeling bij het bemachtigen van een baan in de Rechtspraak.
Op 15 januari jl. is het speciaal voor de column in het leven geroepen e-mailadres gesloten voor reacties. Belangstellenden kunnen vanzelfsprekend altijd via de reguliere sollicitatieprocedure contact opnemen met de Rechtspraak.

Feiten en cijfers

Naar aanleiding van de oproep in de column vonden twee personen een (parttime) baan in de Rechtspraak. Elf sollicitaties en reacties zijn doorgestuurd naar P&O-afdelingen van andere rechtbanken, hoven of de Landelijke selectiecommissie rechters. Twee kandidaten berichtten zelf dat ze waren afgewezen. Andere rechtbanken en hoven lieten weten dat kandidaten waren afgewezen omdat ze een andere functie of stage ambieerden of omdat er op dat moment geen passende vacatures waren. Van twee kandidaten wordt de sollicitatie een half jaar in portefeuille gehouden tot er mogelijk wel een geschikte vacature is. 
Tien personen bezochten de rechtbank Rotterdam om een dagdeel mee te lopen en te ervaren wat de praktijk van de Rechtspraak inhoudt. Een jonge rechter heeft de bezoekers begeleid. Van deze groep heeft een groot deel aangegeven belangstelling te hebben voor een stageplek of toekomstige functie.

Jacco Janssen

‘Ik ben blij met het resultaat. Twee concrete banen en tien kandidaten hebben een kijkje in de keuken van de rechtbank Rotterdam kunnen nemen. We hebben vooral jonge mensen enthousiast kunnen maken voor een stage of toekomstige baan in de Rechtspraak. Een deel van deze groep ga ik zeker nog tegenkomen in het vak.’

Uitspraken