Verzekeraars brand Armandomuseum kunnen uitgekeerde bedragen niet verhalen
Verzekerd tegen schade
Het Armandomuseum was gevestigd in de voormalige Elleboogkerk in Amersfoort. Het museum huurde de ruimte van SRO. SRO liet onderhoudswerkzaamheden aan het pand verrichten toen de brand ontstond. Daarvoor had hij een loodgieter ingeschakeld. Bij de brand is de in het museum aanwezige kunstcollectie vrijwel geheel verloren gegaan. Het museum was tegen deze schade verzekerd en de verzekeraars hebben aan het museum en een aantal andere kunsteigenaren uitgekeerd.
Geen oordeel over verantwoordelijkheid brand
Omdat de vorderingen vanwege de tussen SRO en het museum gemaakte afspraken worden afgewezen, komt het hof niet meer toe aan de vraag of SRO en de loodgieter fouten hebben gemaakt. En dus ook niet of ze daardoor verantwoordelijk zijn voor de brand, zoals de rechtbankRechtsprekend orgaan dat in eerste aanleg oordeelt over zaken zoals echtscheidingen, misdrijven, geldvorderingen, en de meeste bestuursrechtelijke geschillen. Ook wordt met het begrip rechtbank het gebouw aangeduid waarin de rechtbank zetelt. had geoordeeld. Daarover is door het hof dan ook geen oordeel gegeven.
Rechtbank
De verzekeraars kwamen in beroepHet opnieuw behandelen van een zaak door een rechter. tegen het vonnis van de rechtbank Amsterdam van 12 juni 2013. Het hof heeft het beroep verworpen en het vonnis van de rechtbank Amsterdam bekrachtigd.