Celstraf na veroorzaken ernstig verkeersongeval Hazerswoude-Dorp

Ongeval
De verdachteIemand over wie aanwijzingen bestaan dat hij mogelijk een strafbaar feit heeft gepleegd. De wet spreekt over "een redelijk vermoeden van schuld". Een verdachte wordt pas dader genoemd nadat hij is veroordeeld. reed in de auto met een passagier. De nacht ervoor had hij op een festival alcohol en drugs gebruikt. Tijdens het rijden overtrad hij meerdere verkeersregels. Hij reed 80 kilometer per uur op een onverlichte N-weg, zat op zijn telefoon en had vijf keer de toegestane hoeveelheid drugs gebruikt. Tijdens het rijden gebruikte hij lachgas, ook nadat hij door een vriend die op de achterbank zat was gevraagd daarmee te stoppen. Volgens deze vriend stuurde de verdachte te veel naar links en botste de auto op een andere auto. Zowel de vriend als de passagier van de andere auto liepen zwaar lichamelijk letsel op.
Oordeel rechtbank
De rechtbankRechtsprekend orgaan dat in eerste aanleg oordeelt over zaken zoals echtscheidingen, misdrijven, geldvorderingen, en de meeste bestuursrechtelijke geschillen. Ook wordt met het begrip rechtbank het gebouw aangeduid waarin de rechtbank zetelt. oordeelt dat de verdachte zich schuldig heeft gemaakt aan roekeloos rijgedrag, de meest ernstige vorm van schuld bij verkeersongevallen. Hij had kunnen voorzien dat zijn gedrag zwaar lichamelijk letsel zou kunnen veroorzaken en het leven van anderen in gevaar kon brengen. Zijn handelwijze heeft een grote impact gehad op de levens van de slachtoffers. Uit de verklaring van het slachtoffer uit de andere auto blijkt dat het ongeluk blijvende fysieke en emotionele schade bij hem heeft veroorzaakt. Hij heeft pijn bij het ondernemen van activiteiten, zoals wandelen, fietsen of sporten. Daarnaast is zijn droom om bij Defensie te werken vervlogen door het ongeluk.
De rechtbank weegt bij het bepalen van de straf onder meer mee dat de verdachte tijdens het rijden een combinatie heeft gebruikt van amfetamine-achtige stoffen en lachgas. Ook weegt de rechtbank de nog jonge leeftijd van de verdachte mee. De rechtbank vindt een celstraf van 30 maanden passend en geboden, waarvan 18 maanden voorwaardelijk met een proeftijdDe rechter kan iemand tot een voorwaardelijke straf veroordelen. De straf wordt dan niet uitgevoerd, mits de verdachte zich gedurende een bepaalde periode, de proeftijd, aan een aantal afspraken houdt en niet opnieuw in de fout gaat. Deze voorwaarden zijn door de rechter in zijn vonnis opgelegd. van twee jaar. Ook krijgt hij de maximale rijontzegging van 5 jaar opgelegd.