15 en 16 jaar gevangenisstraf voor doodschieten broers in café Nijmegen
Derde man veroordeeld voor wegmaken camerabeelden
Geen zelfverdediging

De oudste broer bekende de 2 slachtoffers te hebben doodgeschoten, maar deed daarbij een beroepHet opnieuw behandelen van een zaak door een rechter. op zelfverdediging. Hij bracht zelf een wapen mee naar het café en verklaarde dat 1 van de andere broers begon met schieten. De rechtbankRechtsprekend orgaan dat in eerste aanleg oordeelt over zaken zoals echtscheidingen, misdrijven, geldvorderingen, en de meeste bestuursrechtelijke geschillen. Ook wordt met het begrip rechtbank het gebouw aangeduid waarin de rechtbank zetelt. oordeelt dat geen sprake was van een situatie waarin de man zichzelf of anderen mocht verdedigen.
Jongste broer schoot ook
De jongste broer ontkende te hebben geschoten. Op basis van forensisch bewijsEen document of stuk dat een standpunt ondersteunt. en een verklaring die in een undercoveractie is afgelegd door de derde verdachteIemand over wie aanwijzingen bestaan dat hij mogelijk een strafbaar feit heeft gepleegd. De wet spreekt over "een redelijk vermoeden van schuld". Een verdachte wordt pas dader genoemd nadat hij is veroordeeld., oordeelt de rechtbank dat ook deze man de 2 mannen tijdens de schietpartij heeft doodgeschoten.
De officier van justitieEen officier van justitie is een vertegenwoordiger van het Openbaar Ministerie in de rechtszaal. De officier van justitie is verantwoordelijk voor het opsporen en vervolgen van strafbare feiten. De officier beslist of iemand voor de rechter moet komen en eist een straf als de verdachte schuldig is. had gevangenisstraffen van respectievelijk 17 en 15 jaar geëist.
Schadevergoeding
De mannen moeten aan de nabestaanden een schadevergoeding betalen voor kosten die zij hebben gemaakt voor de uitvaart van de 2 slachtoffers.
Gevangenisstraf voor wegmaken camerabeelden
Van - een deel van - de schietpartij waren camerabeelden die uiteindelijk zijn opgevist uit het Maas-Waalkanaal. De rechtbank veroordeelt een 33-jarige man voor het wegmaken van deze beelden. Hij krijgt een gevangenisstraf van 6 maanden.
De volledige uitspraken worden binnenkort gepubliceerd.