Man veroordeeld voor internetoplichting en misbruiken persoonsgegevens

De man lichtte tussen juli 2017 en januari 2018 een groot aantal webwinkels op. Daarbij misbruikte hij de persoonsgegevens van meerdere mensen door op hun naam en adres goederen te bestellen. De man betaalde die goederen niet en probeerde ze bij of kort na de bezorging in handen te krijgen.
Eigen gewin
De mensen van wie de persoonsgegevens zijn misbruikt verklaren niet financieel te zijn benadeeld, maar de rechtbankRechtsprekend orgaan dat in eerste aanleg oordeelt over zaken zoals echtscheidingen, misdrijven, geldvorderingen, en de meeste bestuursrechtelijke geschillen. Ook wordt met het begrip rechtbank het gebouw aangeduid waarin de rechtbank zetelt. kan heel goed begrijpen dat de ergernis groot is geweest. Van sommige personen gebruikte de man meerdere keren de adresgegevens, zodat deze personen steeds weer contact moesten opnemen met een webwinkel om uit te leggen dat zij geen goederen hadden besteld. De man pleegde de misdrijven om er zelf profijt van te hebben.
Eerder veroordeeld
Bij de strafoplegging houdt de rechtbank rekening met het feit dat de man in 2019 voor vergelijkbare feiten is veroordeeld. De rechtbank legt – vanwege de hardnekkigheid van het gedrag van de man en het grote aantal slachtoffers – een hogere voorwaardelijke celstraf op dan de officier van justitieEen officier van justitie is een vertegenwoordiger van het Openbaar Ministerie in de rechtszaal. De officier van justitie is verantwoordelijk voor het opsporen en vervolgen van strafbare feiten. De officier beslist of iemand voor de rechter moet komen en eist een straf als de verdachte schuldig is. heeft geëist. Voor deze voorwaardelijke gevangenisstraf geldt een proeftijd van 2 jaar.