Gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging voor het bezitten en verspreiden van kinderporno

Bezitten en verspreiden van kinderporno
VerdachteIemand over wie aanwijzingen bestaan dat hij mogelijk een strafbaar feit heeft gepleegd. De wet spreekt over "een redelijk vermoeden van schuld". Een verdachte wordt pas dader genoemd nadat hij is veroordeeld. heeft zich gedurende ongeveer vijf jaren schuldig gemaakt aan het bezitten en verspreiden van kinderpornografische afbeeldingen en dat hij daarvan een gewoonte heeft gemaakt. Hij heeft daarbij een aanzienlijke hoeveelheid kinderpornografisch materiaal in bezit gehad, namelijk 15.167 foto’s en 121 video’s. Dit heeft hij gedaan terwijl hij in het kader van een tbs-maatregel met voorwaarden in verband met zedenfeiten en een daaropvolgende rechterlijke machtiging verbleef in de (tbs-)kliniek in Boschoord.
Advies psycholoog, psychiater en reclasseringInstelling die het herintreden in de maatschappij van veroordeelden wil bevorderen. Geeft ook voorlichting aan de rechter over de persoon van de verdachte. over de verdachte
De psycholoog en psychiater concluderen dat bij verdachte sprake is van meerdere stoornissen. Ze adviseren het ten laste gelegde in verminderde mate aan hem toe te rekenen. De psycholoog en psychiater adviseren oplegging van een tbs met voorwaarden, de reclassering adviseert oplegging van een tbs met dwangverpleging.
Oplegging straf en maatregelen
De rechtbankRechtsprekend orgaan dat in eerste aanleg oordeelt over zaken zoals echtscheidingen, misdrijven, geldvorderingen, en de meeste bestuursrechtelijke geschillen. Ook wordt met het begrip rechtbank het gebouw aangeduid waarin de rechtbank zetelt. heeft alles afgewogen en legt aan de man een gevangenisstraf op van 9 maanden. Daarnaast vindt de rechtbank dat oplegging van een tbs-maatregel passend is. De rechtbank vindt dat oplegging van tbs met voorwaarden niet volstaat, en legt daarom de maatregelEen maatregel kan worden opgelegd na het begaan van een strafbaar feit. Er kunnen maatregelen worden opgelegd in plaats van een straf of naast een straf. Voorbeelden zijn: terbeschikkingstelling (tbs), plaatsing in een psychiatrisch ziekenhuis, ontneming van wederrechtelijk verkregen voordeel, onttrekking van voorwerpen aan het verkeer. van tbs met dwangverpleging op. De rechtbank legt daarnaast een gedragsbeïnvloedende en vrijheidsbeperkende maatregel op.