30.000 euro boete voor houden van te veel varkens
Bij een controle van het bedrijf van de verdachteIemand over wie aanwijzingen bestaan dat hij mogelijk een strafbaar feit heeft gepleegd. De wet spreekt over "een redelijk vermoeden van schuld". Een verdachte wordt pas dader genoemd nadat hij is veroordeeld. in 2011 kwamen inspecteurs van de Algemene Inspectiedienst (AID) erachter dat de verdachte veel meer varkens op zijn bedrijf aanwezig had, dan waar hij recht op had. In 2009 mocht hij 25.709 zogenoemde varkenseenheden op zijn bedrijf hebben, maar dat aantal overschreed hij met 2.415. Het jaar daarop overschreed hij het aantal van 24.125 met 3.943 varkenseenheden.
De verdachte heeft, door meer varkens te houden, op illegale wijze een financieel voordeel behaald ten opzichte van zijn concurrenten.
Bij het bepalen van de straf heeft de rechtbankRechtsprekend orgaan dat in eerste aanleg oordeelt over zaken zoals echtscheidingen, misdrijven, geldvorderingen, en de meeste bestuursrechtelijke geschillen. Ook wordt met het begrip rechtbank het gebouw aangeduid waarin de rechtbank zetelt. onder meer rekening gehouden met de financiƫle situatie van de verdachte. Ook weegt mee dat de verdachte niet eerder voor soortgelijke feiten is veroordeeld en dat het geruime tijd heeft geduurd voordat de zaak voor de rechter is gebracht. Daarnaast krijgt de verdachte een boete van 2.000 euro voor het overtreden van een voorschrift van de omgevingsvergunning; hij had varkens in zijn stal staan terwijl daar geen luchtwassers aanwezig waren.