's-Hertogenbosch|

80 uur taakstraf voor versturen van kogelbrieven

Een 65-jarige man uit Heeze is veroordeeld tot 80 uur taakstraf voor het versturen van 2 ‘angstaanjagende’ kogelbrieven. De man bedreigde zijn voormalig werkgever, met wie hij een verstoorde arbeidsrelatie had, en 3 andere personen uit de directe kring van zijn werkgever.

De eerste dreigbrief verstuurde de verdachteIemand over wie aanwijzingen bestaan dat hij mogelijk een strafbaar feit heeft gepleegd. De wet spreekt over "een redelijk vermoeden van schuld". Een verdachte wordt pas dader genoemd nadat hij is veroordeeld. op 1 december 2015. Daarin bedreigde hij zijn voormalig werkgever en 2 anderen  door 3 kogels in de envelop te sluiten. Daarbij voegde hij een krantenknipsel met een foto’ waarop deze personen stonden afgebeeld , met op hun hoofden een rode stip, vergezeld van de tekst “houdbaarheidsdatum” en ”maximaal twee maanden”. Op de foto van een van de slachtoffers was ook een rode stip op het hart aangebracht. De laatste kogelbrief stuurde de verdachte aan het eind van dezelfde maand naar een vierde persoon, een zakenpartner van zijn voormalig werkgever. Bij de kogel zat nu de tekst ”Als jij met die vieze rat zaken blijft doen, krijg jij ook de hoofdprijs”. Het motief van de verdachte voor de brieven lag in de ernstig verstoorde arbeidsrelatie tussen hem en zijn werkgever. De verdachte leed aan een depressieve stoornis die juist daardoor was ontstaan.


Grote angst

De rechtbankRechtsprekend orgaan dat in eerste aanleg oordeelt over zaken zoals echtscheidingen, misdrijven, geldvorderingen, en de meeste bestuursrechtelijke geschillen. Ook wordt met het begrip rechtbank het gebouw aangeduid waarin de rechtbank zetelt. weegt mee dat verdachte 4 personen grote angst heeft aangejaagd door ze schriftelijk met de dood te bedreigen. De bedreigingen maakten grote indruk op de familie en hun slachtoffers. De officier van justitieEen officier van justitie is een vertegenwoordiger van het Openbaar Ministerie in de rechtszaal. De officier van justitie is verantwoordelijk voor het opsporen en vervolgen van strafbare feiten. De officier beslist of iemand voor de rechter moet komen en eist een straf als de verdachte schuldig is. eiste 120 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke celstraf. Dat de straf van de rechtbank lager uitvalt, heeft er onder meer mee te maken dat de strafbare feiten door zijn depressieve stoornis in verminderde mate aan de verdachte kunnen worden toegerekend. Ook heeft hij spijt betuigd en ziet de ernst van het leed in. Verder zijn de persoonlijke omstandigheden zodanig in positieve zin gewijzigd, dat de kans op herhaling van een soortgelijk misdrijf verwaarloosbaar klein is. Daarom heeft een voorwaardelijke vrijheidsstraf volgens de rechtbank weinig meerwaarde.