Man veroordeeld voor uitlokken vechtpartij tussen supporters PSV en CSKA Moskou
PSV speelde op 8 december 2015 een wedstrijd in de Champions League tegen CSKA Moskou. De man uit Mierlo wordt verweten dat hij die dag een vechtpartij tussen PSV-fans en aanhangers van CSKA Moskou heeft willen organiseren. Dat deed hij onder meer via berichten op Facebook en door het uitdelen van stickers aan Russische supporters.
De man verklaarde vanmiddag op de zitting dat het ging om een uit de hand gelopen grap. De rechter gelooft dat echter niet: alles wees erop dat het de man serieus was om een matpartij te organiseren.
De man werd ook veroordeeld voor het beledigen van de politie via zijn openbare Facebook-pagina waarop teksten en afbeeldingen waren gepost met de tekst ACAB (All Cops Are Bastards).
Bij het bepalen van de straf houdt de rechtbankRechtsprekend orgaan dat in eerste aanleg oordeelt over zaken zoals echtscheidingen, misdrijven, geldvorderingen, en de meeste bestuursrechtelijke geschillen. Ook wordt met het begrip rechtbank het gebouw aangeduid waarin de rechtbank zetelt. er rekening mee dat de man al eerder werd veroordeeld omdat hij openlijk geweld pleegde tegen de politie. Dat gebeurde enkele jaren geleden tijdens een wedstrijd tussen PSV en Ajax. De KNVB had hem eerder al een stadionverbod opgelegd.