Tbs met voorwaarden voor steekpartij in Drunen
De man werd 14 februari van dit jaar ’s morgens wakker en hoorde naar eigen zeggen stemmen die hem opdroegen iemand neer te steken. Hij stond op, douchte zich, liep naar de keuken en pakte daar een mes. Vervolgens fietste de man naar een woning in Drunen. Hij klopte op het raam en toen een vrouw opendeed, begon de man op haar in te steken. Het slachtoffer liep steekwonden op in onder meer de borst, rug en schouder.
De verdachteIemand over wie aanwijzingen bestaan dat hij mogelijk een strafbaar feit heeft gepleegd. De wet spreekt over "een redelijk vermoeden van schuld". Een verdachte wordt pas dader genoemd nadat hij is veroordeeld. is onderzocht door een psychiater en een psycholoog. Uit hun rapporten blijkt kort gezegd dat er bij de man sprake is van een ziekelijke stoornis en dat hij tijdens het delict psychotisch was. De rechtbankRechtsprekend orgaan dat in eerste aanleg oordeelt over zaken zoals echtscheidingen, misdrijven, geldvorderingen, en de meeste bestuursrechtelijke geschillen. Ook wordt met het begrip rechtbank het gebouw aangeduid waarin de rechtbank zetelt. neemt de conclusies van de deskundigen over en beschouwt de man als volledig ontoerekeningsvatbaarHet niet toerekenen van een strafbaar feit aan de dader vanwege zijn psychische toestand.. De verdachte wordt ontslagen van alle rechtsvervolging. Met de deskundigen is de rechtbank van oordeel dat het vanwege veiligheidsrisico’s noodzakelijk is dat de man tbs met voorwaarden krijgt opgelegd. Hij moet zich onder meer laten opnemen in een psychiatrische instelling, krijgt een alcohol- en drugsverbod en moet zich na het klinische gedeelte ambulant laat behandelen.
De man moet het slachtoffer ook een schadevergoeding betalen van 10.000 euro en moet haar proceskostenKosten die gemaakt worden om de procedure te kunnen voeren, zoals bijvoorbeeld de kosten van juridische bijstand en reis- en verblijfskosten. van 1.158 euro vergoeden.