Bel de deurwaarder en laat weten dat u het eens bent met de eis. De contactgegevens staan in de dagvaarding.
Bedrag in één keer betalen
Moet u een bedrag betalen? Vertel de deurwaarder of u dit helemaal kunt betalen vóór de rolzitting. De kans is groot dat de eiser de dagvaarding intrekt. U hoeft dan niet naar de rolzitting te komen. Dat kan u extra kosten schelen.
Betalingsafspraak maken
Vertel het de deurwaarder als u het bedrag niet in één keer kunt betalen vóór de rolzitting. U kunt dan misschien een afspraak met de deurwaarder maken om in delen te betalen. Het kan zijn dat de eiser zeker wil weten dat hij betaald krijgt en daarom toch aan de rechter vraagt uitspraak te doen.
Heeft u geldproblemen?
Dan kunt u dit ook bespreken met de rechter tijdens de rolzitting.
Bij veel rechtbanken is een schuldenfunctionaris aanwezig tijdens de rolzitting. De schuldenfunctionaris kan u in contact brengen met de gemeente voor schuldhulpverlening.
Is bij de rechtbank waar u naartoe gaat geen schuldenfunctionaris in de zaal aanwezig? Dan kunt u de rechter vragen naar de mogelijkheden voor schuldhulpverlening.