Laden...

Aanbestedingsprocedure beveiligingsdiensten Schiphol rechtmatig

Dit is een afdruk van een pagina op Rechtspraak.nl. Kijk voor de meest actuele informatie op Rechtspraak.nl (http://www.rechtspraak.nl). Deze pagina is geprint op 01-01-1970.

Skip Navigation LinksRechtbank Amsterdam > Nieuws > Aanbestedingsprocedure beveiligingsdiensten Schiphol rechtmatig
Amsterdam, 04 november 2025
Schiphol handelde niet onrechtmatig, willekeurig of onzorgvuldig in de aanbestedingsprocedure voor beveiligingsdiensten oordeelt de voorzieningenrechter. De gunningsbeslissing van Schiphol aan beveiligingsbedrijven I-SEC, Securitas en Trigion blijft dan ook overeind.

Schiphol besloot na het doorlopen van een aanbestedingsprocedure voor beveiligingsdiensten om de opdracht aan de beveiligingsbedrijven I-SEC, Securitas en Trigion te gunnen. Twee andere beveiligingsbedrijven die ook aan de aanbesteding meededen, G4S en CTSN, startten afzonderlijk van elkaar een kort geding om de gunningsbeslissing van Schiphol terug te draaien. Ze stelden onder meer dat Schiphol af zou zijn geweken van de aanbestedingsprocedure.

Bezwaren afgewezen

De voorzieningenrechter wijst de bezwaren van twee beveiligingsbedrijven over de aanbestedingsprocedure af, gedeeltelijk omdat zij hiermee te laat zijn en gedeeltelijk omdat hun bezwaren onterecht zijn. De beveiligingsbedrijven hebben niet aannemelijk gemaakt dat Schiphol afweek van de vooraf bekend gemaakte aanbestedingsstukken of in strijd handelde met de aanbestedingswet. Zij hebben evenmin aannemelijk gemaakt dat de beoordeling van de inschrijvingen ondeugdelijk is of dat bij de beoordeling van de inschrijvingen zodanige fouten zijn gemaakt dat ingrijpen door de voorzieningenrechter noodzakelijk is. 

Ook is niet gebleken dat Schiphol haar motiveringsplicht, het beginsel van gelijke behandeling, het transparantiebeginsel dan wel het proportionaliteitsbeginsel schond. De voorzieningenrechter oordeelt dat er niet gezegd kan worden dat Schiphol onrechtmatig, willekeurig en/of onzorgvuldig handelde. De gunningsbeslissing van 2 juli 2025 dient dan ook overeind te blijven.

Meer informatie

Voor meer informatie kunt u een e-mail sturen naar team Communicatie van de rechtbank Amsterdam. 

Uitspraak