Leeuwarden|

4 verdachten in de Mallorca-zaak mogen proces in vrijheid afwachten

In de Mallorca-zaak zijn 7 verdachten in hoger beroep gegaan. Van de 7 verdachten zitten 5 verdachten in voorarrest. Het hof schorst onder voorwaarden het voorarrest van 4 verdachten in de Mallorca-zaak. 

Het hof heeft daarbij gelet op het algemeen uitgangspunt van het Europees hof voor de rechten van de mens dat een verdachteIemand over wie aanwijzingen bestaan dat hij mogelijk een strafbaar feit heeft gepleegd. De wet spreekt over "een redelijk vermoeden van schuld". Een verdachte wordt pas dader genoemd nadat hij is veroordeeld. in principe in vrijheid zijn proces mag afwachten.


Daarnaast heeft het hof gelet op de jeugdige leeftijd van de verdachten en het feit dat in hoger beroepHet opnieuw behandelen van een zaak door een hogere rechter. nog beslist moet worden of het volwassenen- of het jeugdstrafrechtStrafrecht voor jongeren tussen de 12 en 18 jaar. Kinderen jonger dan 12 jaar kunnen niet strafrechtelijk worden vervolgd. Bij het jeugdstrafrecht vinden zittingen achter gesloten deuren plaats. De leeftijdsgrenzen kunnen variëren. 16- en 17-jarigen kunnen volgens de regels van het volwassenenstrafrecht worden berecht als de ernst van het delict, hun persoonlijkheid of de omstandigheden waaronder het feit is begaan daar aanleiding voor geeft. Jongeren van 18 tot 23 jaar kunnen op grond van hun persoonlijkheid volgens de regels van het jeugdstrafrecht berecht worden. De rechter bepaalt welk recht van toepassing is. van toepassing moet zijn. Ook heeft het hof meegewogen dat de inhoudelijke behandeling van de zaak niet voor het einde van het jaar zal plaatsvinden.



Het hof verbindt aan de schorsing van het voorarrestHet totaal aantal dagen dat iemand doorbrengt in politiecel of Huis van Bewaring voorafgaand aan de zitting en uitspraak. De dagen die iemand in voorarrest heeft doorgebracht worden van de straf afgetrokken. voorwaarden zoals toezicht van de reclasseringInstelling die het herintreden in de maatschappij van veroordeelden wil bevorderen. Geeft ook voorlichting aan de rechter over de persoon van de verdachte. en een contactverbod met de slachtoffers.



Dat het hof nu de voorlopige hechtenisVerzamelnaam voor de begrippen bewaring, gevangenhouding en gevangenneming. schorst bij 4 verdachten betekent niet dat aan deze verdachten niet opnieuw een gevangenisstraf kan worden opgelegd. Daarover wordt beslist na de inhoudelijke behandeling van de zaak. 

De 4 verdachten die hun proces in vrijheid mogen afwachten zijn door de rechtbankRechtsprekend orgaan dat in eerste aanleg oordeelt over zaken zoals echtscheidingen, misdrijven, geldvorderingen, en de meeste bestuursrechtelijke geschillen. Ook wordt met het begrip rechtbank het gebouw aangeduid waarin de rechtbank zetelt. vrijgesproken van betrokkenheid bij de dood van Carlo of zijn daarvoor niet vervolgd.

Verdachte S.B. blijft wel langer in voorarrest. Het hof heeft dat beslist omdat hij van vijf ernstige feiten wordt verdacht waaronder de doodslagHet iemand van het leven beroven zonder dat sprake is van een van tevoren beraamd plan. Wel moet er opzet in het spel zijn, want anders is het hoogstens dood door schuld. De maximumstraf voor doodslag is vijftien jaar gevangenisstraf. Zie ook: Moord. op Carlo en door de rechtbank is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 7 jaar.

Het hof verwacht dat de inhoudelijke behandeling van de zaak plaatsvindt in december van dit jaar.

Lees meer op www.rechtspraak.nl/bekende-rechtszaken/mallorcazaak.
Lees hier meer over het thema voorarrest.