Essaywedstrijd 'De rechter in de samenleving'
Thema
De rechtspraak werkt voor iedereen. Rechters buigen zich dan ook over de meest uiteenlopende zaken. De rechter wil en moet niet in een ivoren toren zitten, maar tegelijkertijd ook afstand bewaren en onafhankelijk zijn. Dit vraagt om evenwicht. We zijn benieuwd naar jouw visie hierop. Hoe blijft de rechter in contact met de samenleving zonder de onafhankelijkheid te verliezen?
Voor wie?
De essaywedstrijd is voor alle studenten. Het maakt niet uit welke studie je volgt. We zijn geïnteresseerd in jouw verhaal.
Jury
De jury bestaat uit raadsheren (rechters in hoger beroepHet opnieuw behandelen van een zaak door een hogere rechter.) en andere medewerkers van ons hof:
- Mr. Miranda Boon, coördinerend schrijfjurist handelsrecht
- Mr. dr. Alexander Bosman, raadsheerRechter bij het gerechtshof of de Hoge Raad. Ook een vrouwelijke raadsheer wordt raadsheer genoemd, want met een raadsvrouw/raadsman wordt een advocaat bedoeld. belastingrecht
- Prof.mr. Fatih Ibili, raadsheer familierecht
- Mr. Kiki Plugge, senior raadsheer strafrecht
- Drs. Maartje Verweij, senior communicatieadviseur / persvoorlichter
De jury beoordeelt de ingezonden essays op de kunst van het redeneren, de vaardigheid om visie en stellingen te onderbouwen, schrijfvaardigheid en originaliteit.
(Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden.)
Voorwaarden
Het essay mag maximaal 1000 woorden tellen. Het dient, bij voorkeur in een pdf, uiterlijk 12 december 2022 gezonden te worden naar info.gerechtshofdenhaag@rechtspraak.nl
Zet er alsjeblieft je naam, leeftijd en studierichting die je volgt bij.
De uitslag en prijsuitreiking
We maken de uitslag begin 2023 bekend. De winnaar ontvangt een oorkonde en een boekenbon van 50,- euro. We publiceren je essay op onze website en je mag een dag meelopen om een kijkje in de keuken te nemen bij ons hof. Zo kun je niet alleen een rondleiding krijgen door het gebouw en een zitting bijwonen, maar ook spreken met verschillende raadsheren en juridisch medewerkers over hun werk en loopbaan. Als je dat wilt, mag je een studiegenoot meenemen.
Lees ook het winnende essay van vorig jaar.