School hoeft leerling niet over te laten gaan naar havo 2
Waar gaat deze zaak over?
Omdat de resultaten van de leerling niet voldoende waren om over te gaan naar havo 2, zou hij volgens de overgangsnormen overgaan naar vmbo 2. Het Fons Vitae Lyceum heeft geen vmbo-afdeling. Daarom moet hij van school af.
De moeder van de leerling is het hier niet mee eens. Volgens haar heeft de school haar zoon aangenomen, terwijl het wist dat hij de Nederlandse taal niet voldoende beheerste. Ook zou de school hem niet genoeg hebben begeleid. Daarnaast heeft hij op persoonlijk vlak een behoorlijk zwaar jaar gehad. Dit alles heeft er volgens haar toe geleid dat hij de cijfers die nodig zijn om over te gaan naar havo 2 niet heeft behaald. Daarom wil ze dat haar zoon alsnog toegelaten wordt tot havo 2.
Wat is de rol van de rechter?
De beslissing om de jongen over te laten gaan ligt bij de docentenvergadering van de school. Alleen als die beslissing onzorgvuldig genomen is of overduidelijk onjuist of onbegrijpelijk is, kan de rechter ingrijpen.
Het oordeel
De school heeft bij de beslissing de eigen overgangsnormen in acht genomen stelt de kortgedingrechter. De beslissing is niet alleen gebaseerd op cijfers, maar ook op observaties in de klas zoals het werktempo, het getoonde begrip van de lesstof en de snelheid waarmee nieuwe kennis wordt verworven. De school heeft voldoende onderbouwd waarom hij (vooralsnog) te weinig inzicht toont om succesvol te zijn in twee havo. Ook heeft de school de leerling voldoende begeleid bij zijn taalachterstand.
Meer informatie
Voor meer informatie kunt u een e-mail- U verlaat Rechtspraak.nl sturen naar Team Communicatie van de Rechtsprekend orgaan dat in eerste aanleg oordeelt over zaken zoals echtscheidingen, misdrijven, geldvorderingen, en de meeste bestuursrechtelijke geschillen. Ook wordt met het begrip rechtbank het gebouw aangeduid waarin de rechtbank zetelt. Amsterdam.