Celstraf voor bespuwen agent en roepen ‘Fuck corona’

Fuck corona
Op 21 maart stond de man schreeuwend op een plein in Almelo. De man bleef onrustig en spuugde in de richting van een agent. Vervolgens schreeuwde de man ook nog ‘Fuck corona’ en ‘Fuck Rutte’. De man had eerder op de avond ook nog een deur vernield. Ook wilde hij niet meewerken aan een alcoholtest.
Angstaanjagend
De politierechterAlleensprekende rechter van de rechtbank in strafzaken die niet zo ingewikkeld zijn en waarin niet meer dan één jaar gevangenisstraf wordt geëist. spreekt de man vrij van mishandeling van de politieagente omdat zij de spuug wist te ontwijken. Ook is de agente verder niet aangeraakt. Als strafverzwarend weegt de rechter mee dat man zorgde voor de angstaanjagende en dreigende omstandigheden. Hij vernielde een deur en bedreigde de agente. Verder weegt de rechter mee dat de man zijn medicatie niet neemt en een alcoholprobleem heeft.
Erg vervelend
De man was zelf niet aanwezig bij de zitting, die via een skypeverbinding plaatsvond. Zijn advocaatRaadsman of raadsvrouw in juridische aangelegenheden. Een advocaat is lid van de Nederlandse Orde van Advocaten. liet namens hem weten dat de man het erg vervelend vindt dat het zo is gelopen.
De politierechter deed mondeling uitspraak, er is geen schriftelijke versie.