Instructies Mijn CBM

Om snel in Mijn CBM aan de slag te kunnen, vindt u instructievideo’s voor de handelingen waarmee u start en voor wijzigingen in contactgegevens. Ook zijn er documenten (pdf’s) met instructies om te downloaden.
Hint van type informatie
Meer informatie nodig?

U kunt ook de veelgestelde vragen raadplegen. Of de betekenis van bepaalde begrippen opzoeken in de begrippenlijst.

Inloggen en startscherm

Als particuliere curatorEen curator is iemand die door de rechter is aangewezen om geldzaken en andere belangrijke zaken (zoals zorg en wonen) te regelen voor iemand die dat zelf niet kan., bewindvoerderPersoon die door de rechter is aangesteld om de geldzaken en het bezit van een ander te beheren, die hier (tijdelijk) zelf niet (meer) goed toe in staat is. en/of mentor logt u in met uw eigen DigiD (niet met de DigiD van de betrokkene). Bekijk de video voor meer uitleg:

Uitgeschreven tekst van de instructievideo ‘Inloggen en startscherm’ (pdf, 54 KB)

Digitaal berichten uitwisselen

In Mijn CBM kunt u een bericht sturen. Daarmee kunt u iets vragen of doorgeven aan de rechtbankRechtsprekend orgaan dat in eerste aanleg oordeelt over zaken zoals echtscheidingen, misdrijven, geldvorderingen, en de meeste bestuursrechtelijke geschillen. Ook wordt met het begrip rechtbank het gebouw aangeduid waarin de rechtbank zetelt.. Het kan gaan over de zaak (het dossier), zoals een verhuizing van de betrokkene, of over een verslag of een machtigingsverzoek. Bekijk de video voor meer uitleg:

Uitgeschreven tekst van de instructievideo ‘Digitaal berichten uitwisselen’ (pdf, 61 KB)

Veilig werken in Mijn CBM

De Rechtspraak volgt de beveiligingseisen van de Rijksoverheid, die aan alle websites worden gesteld met privacygevoelige dossiers waarin burgers kunnen inloggen. Dat betekent dat u, als u bent ingelogd en vijftien minuten niet actief bent, wordt uitgelogd uit Mijn CBM.

Terwijl u in Mijn CBM een verslag of verzoek maakt, worden uw gegevens automatisch opgeslagen in een conceptversie. Een bericht dat u nog niet had verzonden, wordt wel verwijderd.

Bent u aan het werk in Mijn CBM en gaat u bijvoorbeeld even bellen? Klik binnen vijftien minuten op een willekeurige toets op uw toetsenbord of muis om te voorkomen dat u wordt uitgelogd.

Hint van type waarschuwing
Terug naar papier?

De rechtbank kan de verslagen en verzoeken in Mijn CBM veel sneller verwerken dan op papier. Dit is gunstig voor de betrokkene. Daarom is het terugzetten van het dossier naar papier alleen in overleg eventueel mogelijk.

De rechtbank doet er alles aan om u te ondersteunen bij werken in een digitaal dossier. De medewerkers van het Rechtspraak Servicecentrum en uw rechtbank staan voor u klaar om u te helpen.

Hint van type informatie
Heeft u een vraag?

Kijk voor meer informatie of hulp op de contactpagina.