Laden...

Geen asielvergunning voor LHBTI uit Cuba

Dit is een afdruk van een pagina op Rechtspraak.nl. Kijk voor de meest actuele informatie op Rechtspraak.nl (http://www.rechtspraak.nl). Deze pagina is geprint op 01-01-1970.

Skip Navigation LinksRaad van State > Nieuws > Geen asielvergunning voor LHBTI uit Cuba
Den Haag, 04 juli 2018

De staatssecretaris van Justitie en Veiligheid mocht drie transgenders uit Cuba een asielvergunning weigeren. Dit blijkt uit drie uitspraken van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State van vandaag (4 juli 2018).

De vreemdelingen zeggen dat zij niet kunnen terugkeren naar Cuba, omdat zij daar vervolgd zouden worden. Op papier lijkt het alsof Cuba een vooruitstrevend land is, maar in de praktijk is het volgens hen slecht gesteld met de rechten van lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen en transgenders en personen met een intersekse conditie, de zogenoemde LHBTI. De staatssecretaris schat de situatie in Cuba anders in en wil daarom geen asielvergunningen verlenen.

Uitspraken