Enkele zorgaanbieders voor de ggz waren het niet eens met de maximumtarieven die de NZa heeft vastgesteld voor de gespecialiseerde geestelijke gezondheidszorg, generalistische basis-ggz en forensische zorg voor 2020. Zij vinden die tarieven te laag om dekking te geven aan de redelijke kosten van de geestelijke gezondheidszorg. Ook vinden zij dat de NZa de tarieven niet kon baseren op het kostprijsonderzoek over het peiljaar 2017.
Bij het sluiten van overeenkomsten tussen de zorgaanbieders en de zorgverzekeraars over de inkoop van zorg voor hun verzekerden mogen geen hogere prijzen worden afgesproken dan de door NZa vastgestelde maximumtarieven.
Het CBb oordeelt dat het kostprijsonderzoek over het peiljaar 2017, op grond waarvan de NZa de maximumtarieven voor 2020 heeft vastgesteld, deugdelijk is geweest. De NZa heeft de maximumtarieven daarop mogen baseren. De door de NZa vastgestelde maximumtarieven voor 2020 geven dekking aan redelijke kosten van de geestelijke gezondheidszorg.