Laden...

Nijmeegse scooterzaak

Dit is een afdruk van een pagina op Rechtspraak.nl. Kijk voor de meest actuele informatie op Rechtspraak.nl (http://www.rechtspraak.nl). Deze pagina is geprint op 01-01-1970.

Skip Navigation LinksHome > Bekende rechtszaken > Nijmeegse scooterzaak

Stand van zaken

Foto van de politie dat een passantenonderzoek houdt op de plek van het ongeluk 29 januari 2010, politie houdt een passantenonderzoek op de plek van het ongeluk [Foto: Hollandse Hoogte]

De Hoge Raad heeft op 20 februari 2018 beslist dat de veroordelingen door het gerechtshof van de 2 verdachten in de Nijmeegse scooterzaak in stand blijven.

De mannen werden in 2016 door het hof veroordeeld wegens het medeplegen van dood door schuld in het verkeer. De oudste undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined kreeg 4 jaar cel en de jongste verdachte een celstraf van 3 jaar en 9 maanden.

Begin 2010 reden zij in Nijmegen een man dood terwijl ze op een scooter op de vlucht waren voor de politie.

 

Procedure

  1. Uitspraak
    rechtbank Genomen stap
  2. Uitspraak
    gerechtshof Genomen stap
  3. Uitspraak
    (zaak moet over)
    hoge raad Genomen
  4. Uitspraak
    gerechtshof Genomen stap
  5. Inhoudelijke behandeling
    hoge raad Genomen stap
  6. Uitspraak
    hoge raad Genomen stap

 

Ontwikkelingen

Datum

Omschrijving

Uitspraken en nieuws

20-02-2018De Hoge Raad heeft bepaald dat de veroordelingen van de 2 verdachten in de zogenoemde ‘Nijmeegse scooterzaak’ wegens het medeplegen van dood door schuld in het verkeer in stand blijven.
16-01-2018De veroordelingen van de 2 verdachten dient in stand te blijven, adviseert de advocaat-generaal de Hoge Raad.
20-06-2016Gerechtshof 's-Hertogenbosch veroordeelt de oudste verdachte tot 4 jaar cel. De jongste verdachte krijgt een celstraf van 3 jaar en 9 maanden.
18-11-2015Het gerechtshof beslist om de 2 verdachten niet op de openbare zitting te horen als getuige in elkaars zaak, maar door de raadsheer-commissaris in een besloten verhoor.
05-08-2015De inhoudelijke behandeling van het hoger beroep wordt later afgerond om dat 1 van de verdachten afwezig is. Hij is vanwege zijn bruiloft in het buitenland.
04-03-2015Op 4 maart 2015 vindt een reconstructie en een schouw plaats in Nijmegen.
23-04-2014Gerechtshof maakt beslissingen bekend op de onderzoekswensen van de verdediging en de advocaat-generaal.
17-12-2013De Hoge Raad oordeelt dat de rechtszaak over moet. Het gerechtshof Arnhem sprak de verdachten vrij omdat niet kon worden vastgesteld wie de scooter bestuurde. Volgens de Hoge Raad hoeft dat aan een veroordeling niet in de weg te staan als de vlucht was ingecalculeerd bij het beramen van de overal.
29-10-2013Advocaat-generaal Knigge adviseert de Hoge Raad de zogenoemde Nijmeegse scooterzaak over te laten doen. Hij vindt de vrijspraken van het veroorzaken van een dodelijk ongeval onvoldoende gemotiveerd.
15-06-2012Het Openbaar Ministerie gaat in cassatie tegen de vrijspraak.
29-05-2012Het gerechtshof Arnhem spreekt de 2 verdachten vrij. Volgens het hof is niet vast te stellen wie de scooter bestuurde en wie achterop zat.  
17-12-2010De rechtbank Arnhem veroordeelt de oudste verdachte tot 8 jaar cel voor het (meehelpen) voorbereiden van de overval en het veroorzaken van het dodelijke ongeval. De jongste verdachte wordt veroordeeld tot 16 maanden gevangenisstraf, maar vrijgesproken van (het medeplegen van) doodslag.